AKHAS

Altın’ın değerine değer katan akılcı, modern ve teknolojik mimari çözümler Akhas Kuyumculuk’ta hayat buldu.

İstanbul Yenibosna Vizyon Park İş Merkezi’nde bulunan Akhas Kuyumculuk, Türkiye kuyumculuk sektöründe imalat ve toptan satış ile ilk 10 arasında yer alan bir şirket. Şirketin merkezi, yönetim ve atölye bölümleri olarak iki ayrı bölümden oluşuyor, 750 m²’lik bir alanı kapsıyor.

Akhas Kuyumculuk’ un çalışma tekniği ve prensipleri doğrultusunda oldukça hassasiyet ve titizlik gerektiren bir çalışma ortamı yaratıldı. Şirketin giriş ve karşılama bölümlerinin hemen ardında, imalatın gerçekleştirildiği atölye bölümleri yer alıyor. Karşılama bankosu ardında üç boyutlu altın efekti sağlayan dinamik görünümlü paslanmaz levhalar kullanıldı. Giriş bölümünün hemen yanında bir toplantı odası konumlandırıldı. Yönetici ofisi, modern çizgiler kullanılarak uygulandı. Tasarım atölyesi ve ihracat departmanının da yer aldığı ofisler, modern ve ferah çizgileri ile dikkat çekiyor.

Ofis bölümü bitimindeki kapıdan geçilerek atölye bölümlerine ulaşılıyor. Altının işlenmesi sürecinde tozunun bile oldukça değer taşıdığı ve geri dönüşümünün yüklü miktarlarda getirisi göz önünde bulundurularak, laboratuvar hassasiyeti ve hijyeni ile efektif atölyeler oluşturuldu. Zeminde epoksi malzeme kullanıldı. Ramat tozunu toplamak için epoksi zemin üzerine ızgaralar döşendi. Atölyelerde hepa ve egsoz filtrelerleri ile havadaki ve giysilerin üzerindeki biriken ramat tozlarının geri kazanımı sağlandı. Kullanılan lavabolarda suyun dinlendirildiği ve ramatın geri kazanımının sağlandığı havuz sistemleri eklendi. 

İŞVEREN

AKHAS LTD. ŞTİ

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Yenibosna, İstanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Mustafa Çavuş, Doğan İmamoğlu
YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER