CT MUAYENEHANE

İŞVEREN

Op.Dr. Cevahir Tekcan

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Fulya, Istanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Meryem Üstünel
Evden farksız, sıcak ve samimi dokunuşlar, zorlu beklentilerin stresini azaltan detaylarla buluştu.

Terrace Fulya Residance’ da muayenehane ve ofis olarak tasarlanıp, uygulanan 140 m²’lik alan, şık dokunuşlar ve sıcak detaylarla hareketlendirildi. Projede, muayene olmaya gelen hastaların kendilerini stresten uzak, özellikle sıcak ev ortamında hissedecekleri samimi bir mekân yaratıldı.

Bekleme salonu, hastanın sıkıntılı bekleyiş sürecinde kendisini evinin salonunda oturuyor hissi uyandırmaya yönelik biçimde tasarlandı. Salonda diğer göze çarpan detay ise, TV duvarındaki rafların ve apliklerin ahenkli birleşimi. Bekleme salonu için seçilen mobilyalardaki sıcak dokunuşlar, ortamdaki stresi azaltacak biçimde düşünüldü. Salon bölümünde objeler ve aksesuarlarla, hastanın psikolojik olarak rahatlatması için gerekli konfor ön plana çıkartıldı. Ayrıca, bekleme salonunda bir karşılama bankosu yer alırken; mutfak, mekânı daha geniş gösterecek biçimde salondan bağımsız bir bölüm haline getirildi.

YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER