ACEMAR

İŞVEREN

Acemar

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Ataşehir, İstanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Mustafa Çavuş,Doğan İmamoğlu
Ofis ortamının stresinden uzaklaşmak için uzağa gitmeye hiç gerek yok! 

Uluslararası demir-çelik ticareti alanında faaliyet gösteren Acemar’ ın ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda yaratılan konsept tasarım ve uygulama projesi 400 m² ’lik bir alanı kapsıyor. Ataşehir Palladium Tower’ da bulunan ofis katında, ferah ve etkileyici iç mekân hissi yaratan ve işlevselliği ön plana alan tasarım hayata geçirildi. Tasarımdaki ayrıntılar ve etkileyici karşılama alanı, şirketin kurumsal kimliğine yakışan bir yaklaşımla düzenlendi.

Karşılama bankosu sağ ve sol yanlarında ağaç figürü işlenmiş ham sac levhalar ve banko arkasında perfore sac sütunlar yer alıyor. Tavanda bulunan ahşap akustik latalar, hem ses yalıtımı sağlıyor, hem de sac levha ve sütunlarla ahenkli bir bütünlük yaratıyor. Alanın hemen arkasındaki bölüm, iki adet 5-6 m² ’lik mini toplantı alanı, özel telefon görüşme odası veya bekleme odası amaçlı olarak değerlendirildi. Bu iki alana karşılama bankosunun sağ ve sol yanından geçiş sağlanıyor ve kısa toplantılar için ideal bir ortam sunuyor. Ofis, açık ofis mantığıyla tasarlandı ve müdür odaları ofisin farklı noktalarına dağıtıldı. Kalan bölümlere de açık çalışma alanları konumlandırıldı. Açık ofis bölümlerindeki tavanlara farklı renklerde akustik latalar uygulandı. Ofis genelinde 2tech2 zemin kaplama ile ses yalıtımı ve şık bir görünüm yakalandı.

Ofis çalışma ortamından uzaklaşmak isteyen ya da mola veren personel için; Taksim’deki bir cafe ortamını andıran, ofis genel tasarımından oldukça farklı bir sosyal alan yaratıldı. Karo mozaik zemin kaplaması, taş duvarı ve ahşap yapı elemanları ile oldukça şık bir ambiyans sunan sosyal alan, çalışanlarına cafe-bar ortamında çalışma imkânı sunuyor.
YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER