MACKA ARMANI RESIDENCE

İŞVEREN

Özel Şahıs

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Beşiktaş, İstanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Aykut Mete,Mustafa Çavuş,Doğan İmamoğlu
İstanbul’un kalbinde sanatın, tarihin ve modern yaşamın harmanlandığı sofistike bir ortam.

Maçka Residence; Giorgio Armani ve Astas Gayrimenkul’ ün sanatsal yönlendirmesini altında Armani/Casa ortak çalışması ile yaratıldı. Maçka Residence’ de bulunan iki dairenin birleştirildiği toplam 460 m² alan, İstanbul’un ultra modern yaşam tarzını yansıtıyor. Çağdaş yaşamın gerektirdiği tüm ihtiyaçlara odaklanan prestijli projede; tasarım ve uygulama kusursuz biçimde gerçekleştirildi.

Neo klasik tarzın yansıtıldığı salonda 80 m² salonda ahşap, mermer ve pirinç materyaller kullanıldı. Seçilen mobilyalar, şömine, tablolar, aksesuarlar ve heykeller; mekânda eşsiz boğaz ve tarihi yarım ada manzarası eşliğinde tam bir ahenk yakalarken, ferah ve modern bir atmosfer yaratıyor. Salonda sergilenen tablolar, ressam ve mimar Nuri Abaç’a ait eserlerden seçilmiş. Salona özel tasarımıyla projenin kalbi sayılan kütüphane, yarattığı perspektif etki ile farklı açılardan bakıldığında ortama dinamik bir görüntü sunuyor. İçerisinde bulunanlara romantik bir etki bırakan, modernize edilmiş kaset tavan ise;salondaki ambiyansa sıcaklık katıyor. Tam anlamıyla modernliği yansıtan Maçka Residence dairesinde kullanılan eşyaların ve aksesuarların klasikliği, günümüze bir gönderme yapıyor. Klasik mobilyalar ve onları modernize ederek yorumlayan tasarım objeler, ortamda ahenkle bütünlük sağlıyor.

Residence’ in yatak odaları, kişiye özel konfor ve rahatlık sağlayacak biçimde tasarlandı. Yetişkin genç odasında bulunan tavan aydınlatması, metal ağırlıklı tasarımı ile odada oldukça genç, dinamik ve çarpıcı bir etki yaratıyor. Seperatör görünümlü yatak başlığı, üzerinde kullanılan dijital baskı ile ortama hareket katıyor. Diğer alanlar için seçilen mobilyalar, mekânın modern yüzünü yansıtan özelliklere sahipler.

YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER