ÇEKMEKÖY VİLLA

İŞVEREN

Özel Şahıs

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Çekmeköy, İstanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Funda Türkay, Elif Aytulin,Hayri Atak, Arzu Meyvacı,Doğan İmamoğlu
Yeşili, huzuru ve konforu Amerikan tarzı mimarisinin çatısı altında birleştiren şık ve sıcak proje.

Çekmeköy Villa projesi, temelden teslime Yapı Stüdyo Mimarlık imzası taşıyor. Konsept tasarım, inşaat ve uygulama projesinde şehirden izole ama bir o kadar da şehre yakın noktada keyifli bir yaşam alanı yaratıldı. Ömerli Baraj alanı ormanı yanında yer alan villa, tam anlamıyla yeşilin ve huzurun birleştiği bir nokta.

İstanbul Çekmeköy’ de 100 m² oturumlu alanda, Amerikan tarzını yansıtan üçgen alınlıklı mimarisi ve yüzme havuzuyla bütünlük sağlayan sıcak ev ortamı doğa ile buluştu. Pencere doğramaları yanındaki sabit panjurlar binaya sıcak bir görünüm kattı. Bina önündeki veranda, havuza ve doğaya karşı konumuyla dinlenmek için ideal bir alan yarattı. Villanın üst katlarında aile bireyleri için odalar yer aldı. Villa projesinde, ailenin ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda bodrum katta spor salonu ve sauna konumlandırıldı. Yapının bahçesinde arkada kalan bölümünde organik tarım alanı yer buldu. 

YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER