KSR EVİ

İŞVEREN

Özel Şahıs

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Bodrum, Muğla

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Mustafa Çavuş, Evren Erim, Evren Deniz
Bir yaz esintisi ile Bodrum’un eşsiz iklimi. Muhteşem koy manzarası eşliğinde neşeli ve keyifli bir ortam…

Klasik Bodrum mimarisini yansıtan binanın ana strüktürü korunarak, ön cephesi revize edilen yapı, Bodrum Türkbükü Koyu’na hâkim bir noktada bulunuyor. Türkbükü Koyu’nun eşsiz manzarası eşliğinde 350 m²’lik alana sahip binanın, 8 odası ve 8 banyosu bulunuyor ve konuk evi olarak kullanılıyor. Binanın ön cephesi, beyaz dış cephesiyle kontrast oluşturacak biçimde tüm iklim koşullarına uzun süre dayanıklı technowood ahşap kaplama ile kaplandı.

Binanın ana giriş kapı kolu ve üzerindeki aydınlatma ile ön cephe kaplaması, paralel bütünlük sağlaması için aynı yapı malzemesi ile kaplandı. Yapının terasına, kullanıcısının isteği doğrultusunda büyük bir barbekü tasarlanıp, endüstriyel bacası yerleştirildi. İç mekânlarda, yalın ve işlevsel mobilyalar kullanılarak, dingin bir atmosfer yaratılması sağlandı. Her konuk odası, mini bar ve banyo ile bir otel odası konforuyla düzenlendi. İç mekân zeminlerinde geniş seramikler tercih edildi. Bahçedeki havuz, orijinaline sadık kalınarak yenilendi ve bahçe düzenlemesi yapıldı. Bodrum evi, oldukça modern çizgilerle kullanıcısına son derece keyifli, eğlenceli ve neşeli bir ortam sunuyor.

YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER