AMWAY - Ankara Plaza

İŞVEREN

Amway Türkiye Ltd.

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Çankaya, Ankara

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Mustafa Çavuş, Kerem Karataş, Doğan İmamoğlu
Marka değerine katma değer katan mimari tasarımın altındaki imza, Amway Ankara Plaza’da sergileniyor.

Amway; kozmetik, temizlik, gıda ve ev ürünleri üzerine uzmanlaşmış bir uluslararası Amerikan network şirketi olarak ülkemizde de faaliyet gösteriyor. Dünya genelinde yaygın bir üne sahip Amway’ in ürünleri üyelerine ve müşterilerine tanıtılıp, sergilendiği, test edildiği ve eğitimlerinin verildiği genel merkez projesi; farklı çizgilerin yansıtıldığı mağazacılık tasarımıyla örnek gösteriliyor.

Ankara Çankaya’da bulunan merkezin projesi, 2014’te hayata geçirildi. 
İstanbul AMWAY ile aynı yapı elemanlarının kullanıldığı proje, yine 750 m²’lik bir alanı içeriyor. Amway Ankara Plaza’da giriş, karşılama ve ön cephe bölümleri galeri alanı ve lobby bölümleri açısından yapısal farklılıklar içerse de, konsept tasarım ve uygulama olarak aynı özellikleri taşıyor. Giriş ve karşılama alanı karşısında bulunan kafeterya bölümünde, delikli saç levhalarla dışarıdan görünüm mümkün olunca separe edildi. Karşılama bankosu ve hemen arkasındaki kurumsal alan marka kimliğini pekiştiriyor. Yapı Stüdyo İstanbul Amway Plaza projesinin başarısı sonrasında, Ankara’daki Amway merkez için de aynı konsept tasarım, tüm bölümlerde uygulandı. Bu yönüyle Amway Ankara Plaza, İstanbul Amway Plaza’nın devam projesi olarak da adlandırılabilir.
YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER