HAZELCAST

İŞVEREN

Hazelcast

MİMARİ HİZMET

Proje Tasarımı ve Uygulaması

LOKASYON

Altunizade, İstanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Mustafa Çavuş,Evren Deniz, Doğan İmamoğlu
İstanbul’dan Silikon Vadisine uzanan serüvenin başladığı noktanın mimari tasarımının altında Yapı Stüdyo imzası bulunuyor.

Hazelcast; yazılım hizmeti sunan, merkezi İstanbul olan ve Amerika’da Silikon Vadisi’nde şubesi bulunan Türkiye’nin sayılı IT şirketlerinden biri olma konumunu üstleniyor.
IT şirketi olarak hizmet veren ofis, üç kattan ve 300 m²’lik kullanım alanından oluşuyor. İstanbul Altunizade’de bulunan ofis binası zemininde bürüt beton uygulandı. Tavanda alüminyum perfore tavan kullanıldı. Açık ofisin dikkat çeken sosyal köşe alanı, çalışanların rahatça dinlenebileceği bir ambiyans yaratıyor. Duvarında kullanılan diagonal parke üzerindeki “I FEEL GOOD” yazısı uygulaması üzerine “O” harflerine denk düşen bisiklet tekerlekleri ile çarpıcı ve sıra dışı bir etki yaratılmış.

Ofiste yönetici ofisi bulunmuyor, sadece kapalı bir ofis olarak camla kapatılmış muhasebe odası yer alıyor. Binanın eski tasarımında yer alan merdiven alanı, üst kat ve alt kat arasında bağlantı sağlayacak biçimde cam bir fanusla kapatıldı, görsel bağ yaratıldı. Üst kat, şirketin sosyal ve dinlenme alanı olarak daha sıkça kullanılan noktası konumuyla çalışanlar tarafından sıkça ilgi görüyor. Play station oyun alanı üst katın vazgeçilmez noktası konumda. Burada bir teknoloji şirketini yansıtan dinamik ve eğlenceli ortam yaratılarak, çalışanların motivasyonu üst seviyede tutmayı sağlayan bir proje hayata geçirildi.

YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER