MIEN KAFE

İŞVEREN

Mien Kafe

MİMARİ HİZMET

Konsept Proje Tasarımı ve Uygulama Projeleri

LOKASYON

Beyoğlu, İstanbul

PROJE EKİBİ

Doruk Erbay, Meryem Üstünel
Taksim ruhunu, sıcak ve samimi cafe ortamına taşıyan mimari dokunuşlar…

İstanbul Beyoğlu, Asmalımescit’te Beyoğlu kafe kültürünü yansıtan proje 75 m²’lik bir alanı içeriyor. Sadece konsept tasarımını ve uygulama projelerini Yapı Stüdyo Mimarlık’ ın üstlendiği Mien Cafe’ nin, uygulaması başka bir yüklenici firma tarafından gerçekleştirildi.

Mien Suits İstanbul’un alt katı Mien Cafe olarak değerlendirilmiş. 50 kişilik kapasiteye sahip ince ve uzun alan, aynı zamanda otel müşterilerinin de ağırlandığı bir alan olarak kullanılıyor. Mien Cafe’nin mozaik karolardan oluşan zemini, ahşap unsurlarla birleştirildi. Mekânın iç bölümünde uygulanan beyaz tuğla duvarlar ortama ferah bir etki sağladı. Cafe içerisindeki bar, mekâna hareket katarak, müşterilerin de kısa bir mola vermesi için ideal bir ambiyans yarattı. Cafe’nin arka bölümünde bulunan apartman boşluğu alanı değerlendirilerek, üzeri camla kaplandı. Ahşapla kaplanan duvarları ve çiçekli sac saksıların da eklenmesi ile bir kış bahçesi yaratıldı. Taksim’in cafe ruhunu yansıtan Mien Cafe; müdavimlerine sevimli cafe ambiyansını yaşatan sıcak ve samimi bir mekân konumunda…

YAPI STÜDYO, müşterilerinin mekansal ihtiyaçlarına ve zevklerine yönelik, fonksiyonel ve dönüşebilen çözümler sunarak, Mimari, İç Mimari, Tasarım ve Uygulama alanlarında beklentilere cevap verir. Müşteri memnuniyeti odaklı, mimari disiplinden kopmayan özgün tasarımlarını, titiz bir uygulamayla birleştiren YAPI STÜDYO, özgünlüğünün gücünü dinamik ve paylaşımcı tavrından alır.

Günümüzün tasarım ilkeleriyle bütünleşen yenilikçi mimari malzemeleri takip eder ve tüm detaylarıyla projelerinde kullanarak, daima çalışan ve genç kalan tasarımlar üretir.
BENZER PROJELER